Reklama

Reklama

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteś zaszczepiony przeciwko Covid-19?

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteś zaszczepiony przeciwko Covid-19? - Zdjęcie główne

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jesteś zaszczepiony przeciwko Covid-19? | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Praca Ministerstwo Zdrowia przygotowuje przepisy, w myśl których pracodawca będzie miał prawo sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko Covid-19.

Reklama

Projekt ustawy, dającej pracodawcom prawo do weryfikacji czy pracownik jest zaszczepiony, jest gotowy. 

W tym projekcie z naszej strony została zawarta decyzja prawna, w której to pracodawca może domagać się od swojego pracownika ukazania certyfikatu covidowego przed przystąpieniem do pracy - przyznał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN24.

Do tej pory szef nie mógł żądać od pracownika dowodu szczepień. Co w sytuacji, jeśli pracownik covidowego certyfikatu nie pokaże?

Nie mówimy o konsekwencjach, mówimy o przesunięciu w ramach działającej firmy na inne stanowisko, w ramach którego na przykład nie ma kontaktu z klientami - dodał.

Po pracach w rządzie, projekt ustawy ma trafić do Sejmu. Możliwe, że posłowie zajmą się nim na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na 16 i 17 listopada. 

Dziś (4 listopada) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce odnotowano 15.515 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To - niestety - o ponad 5 tys. więcej niż wczoraj. Aż 250 osób zmarło. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.